Sissejuhatus CFDdesse

Erinevuste lepingud (CFD-tooted) arendati selleks, et klient saaks nautida kõiki aktsia-, indeksi-, ETF-, valuuta- või toormepositsiooni omamisega seotud eeliseid ilma füüsiliselt alusinstrumenti omamata. Klient sõlmib pakkumishinnaga lepingu CFD-le. Erinevus selle hinna ja hinna vahel positsiooni sulgemisel makstakse välja sularahas, seepärast kutsutakse sellist instrumenti erinevuste lepinguks või ingliskeelse lühendiga CFD.

Palun pange tähele, et CFD kliendid võivad kaotada kogu oma kapitali. Palun olge teadlik seonduvatest riskidest.

CFD-d võimaldavad kliendil positsiooni osta (minna pikaks) ning hiljem müües positsiooni sulgeda. Alternatiivina saab klient positsiooni müüa (minna lühikeseks) ja hiljem ostes positsiooni sulgeda. Müümine kallima/odavama hinnaga kui ostuhind toob vastavalt kaasa kasumi/kahjumi.

CFD-d on viimastel aastatel kogunud populaarsust ja me usume, et need on üha enam eelistatud vahendiks finantsturgudel kauplemiseks.

CFD-d toimivad nii: selle asemel, et osta maaklerilt 1000 Microsofti aktsiat, saab klient osta hoopis 1000 Microsofti CFD-d kauplemisplatvormilt Plus500. Hinnatõus 5 USD aktsia kohta Microsofti puhul tooks CFD-d ostnud kliendile kaasa kasumi 5000 USD, täpselt nagu siis, kui ta oleks kaubelnud börsil.

Plus500 müüb CFD-sid igasuguste komisjonitasudeta ja väga atraktiivsete tagatistingimustega. Muudeks eelisteks on börsitasude ja maksumärkide puudumine. Mitmed kasumlikkust vähendavad tegurid võrreldes börsil alusinstrumentidega kauplemisega on sel moel välditud. Aktsiate füüsilise kättetoimetamisega kaasnevad kulud ja viivitused, nende registreerimine ja hoidmine või maakleri depootasud jäävad kõik kõrvale. CFD-dega kauplemise teine peamine eelis on see, et kliendil on võimalik kaubelda võimendusega tagatise alusel. CFD-dega kauplemine tähendab, et klient saab kaubelda portfellitäie aktsiate, indeksite või toormetega, sidumata selle jaoks suures koguses kapitali. Ülaltoodud näidet vaadates peab klient, kes ostab 50 000 USD eest aktsiaid, maksma samaväärse CFD-portfelli eest vaid 1000 USD algtagatist.

Igasugused finantsõigused, näiteks dividendidele, kantakse otse CFD-de omaniku kontole. Küll aga ei oma CFD-de omanik hääleõigust, nagu omab samaväärse põhiaktsia omanik.

Üksikasjalik teave meie orderite täitmise poliitika kohta asub sellel lingil.