Sissejuhatus CFD-desse

Erinevuste lepingud (CFD-tooted) arendati selleks, et klient saaks nautida kõiki aktsia-, indeksi-, ETF-, valuuta- või toormepositsiooni omamisega seotud eeliseid ilma füüsiliselt alusinstrumenti omamata. Klient sõlmib pakkumishinnaga lepingu CFD-le. Erinevus selle hinna ja positsiooni sulgemise järgse hinna vahel makstakse välja sularahas, mistõttu kutsutakse sellist instrumenti erinevuste lepinguks või ingliskeelse lühendiga CFD.

Palun pange tähele, et CFD-dega kauplemisel võivad kliendid kaotada kogu oma kapitali.

CFD-d võimaldavad kliendil positsiooni osta (minna pikaks) ning hiljem müües positsiooni sulgeda. Alternatiivina saab klient positsiooni müüa (minna lühikeseks) ja hiljem ostes positsiooni sulgeda. Müümine kallima/odavama hinnaga kui ostuhind toob vastavalt kaasa kasumi/kahjumi.

CFD-d on viimastel aastatel kõvasti populaarsust kogunud ja me usume, et neist on saamas üks enam eelistatud vahend finantsturgudel kauplemiseks.

CFD-d toimivad nii: selle asemel, et osta maaklerilt 1000 Microsofti aktsiat, saab klient osta hoopis 1000 Microsofti CFD-d kauplemisplatvormilt Plus500. Hinnatõus 5 USD aktsia kohta Microsofti puhul tooks CFD-d ostnud kliendile kaasa kasumi 5000 USD, täpselt nagu siis, kui ta oleks kaubelnud börsil.

Plus500 müüb CFD-sid igasuguste komisjonitasudeta ja väga atraktiivsete tagatistingimustega. Teisteks eelisteks on börsitasude ja maksumärkide puudumine. Sel moel välditakse mitmeid kasumlikkust vähendavaid tegureid võrreldes börsil alusinstrumentidega kauplemisega. Aktsiate füüsilise kättetoimetamisega kaasnevad kulud ja viivitused, nende registreerimine ja hoidmine või maakleri depootasud jäävad kõik kõrvale. CFD-dega kauplemise teine peamine eelis on see, et kliendil on võimalik kaubelda võimendusega tagatise alusel. CFD-dega kauplemine tähendab, et klient saab kaubelda portfellitäie aktsiate, indeksite või toormetega, sidumata selle jaoks suures koguses kapitali. Ülaltoodud näidet vaadates peab klient, kes ostab 50 000 USD eest aktsiaid, maksma samaväärse CFD-portfelli eest vaid 1000 USD algtagatist.

Igasugused finantsõigused, näiteks dividendid, kantakse otse CFD-de omaniku kontole. Küll aga ei oma CFD-de omanik hääleõigust, nagu omab samaväärse põhiaktsia omanik.

Üksikasjalik teave meie orderite täitmise poliitika kohta asub sellel lingil.